Biały Dom – większa szansa na miękkie lądowanie gospodarcze

Sprzedaż nowych pojazdów w USA wzrośnie o 1% w przyszłym roku

Doradca ekonomiczny prezydenta USA stwierdził niedawno, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że gospodarka USA będzie miała miękkie lądowanie zamiast twardego. Ponadto dodał również, że legalna imigracja pozwoliła rynkowi pracy pozostać silnym i konkurencyjnym.

Jeśli chodzi o inflację, szef Krajowej Rady Gospodarczej dodał, że kilka wskaźników wskazuje obecnie na niższą inflację. Stwierdzili również, że inflacja będzie nadal spadać w kolejnych kwartałach, podczas gdy gospodarka będzie się umacniać.

Inflacja nadal spada

Niedawna ankieta ujawniła, że tylko 33% dorosłych Amerykanów wierzy w podejście gospodarcze przyjęte przez Bidena. Wręcz przeciwnie, aż 45% uważa, że plan gospodarczy Trumpa jest znacznie lepszy. Na pierwszy rzut oka widać więc, że ludność USA nie jest zadowolona z obecnego kierunku gospodarczego kraju.

Jednak urzędnicy ekonomiczni pracujący dla rządu USA powiedzieli, że robią wszystko, co w ich mocy, aby obniżyć koszty pożyczek.

Wszystko to rodzi pytanie, czym jest miękkie lądowanie. Jest to proces, w którym gospodarka jest spowolniona na tyle, aby umożliwić schłodzenie inflacji. Kluczowe jest jednak zapewnienie, że spowolnienie gospodarcze nie doprowadzi do pełnej recesji.

Aby zwiększyć szanse na miękkie lądowanie, szef Fed zasugerował również, że inflacja spada w znacznie szybszym tempie. W rezultacie bank centralny prawdopodobnie obniży koszty pożyczek. Komentarze te pozwoliły amerykańskim akcjom wzrosnąć wraz z indeksem S&P 500, który od początku roku wzrósł już o 23%.

Jeśli chodzi o to, kiedy ludność USA zacznie dostrzegać pozytywne oznaki w gospodarce, amerykańscy urzędnicy powiedzieli, że prawdopodobnie zajmie to trochę czasu. Dodali jednak, że rynki finansowe w USA mogą zrozumieć, że gospodarka rzeczywiście się poprawia.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry