Biały Dom uważa, że silniejszy dolar pokazuje siłę naszej gospodarki

Biały Dom uważa, że silniejszy dolar pokazuje siłę naszej gospodarki

Deese z Białego Domu powiedział, że silniejszy dolar (USD) jest oznaką siły amerykańskiej gospodarki. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a wśród banku centralnego i analityków rosną obawy o kondycję amerykańskiej gospodarki. Istnieją doniesienia, że szanse na możliwą recesję w gospodarce USA są obecnie bliskie 80%!

Pan Deese wyraził swoje poglądy podczas wydarzenia, w którym powiedział również, że globalne środowisko jest obecnie bardzo niepewne. W takim momencie silniejszy dolar amerykański wzmacnia siłę i wyjątkową pozycję gospodarki Stanów Zjednoczonych. Wspomniał również o tym, że proces wychodzenia z kryzysu jest bardzo złożony i należy mu się również przyjrzeć!

Zapytany o to, w jaki sposób słabsze gospodarki zostaną dotknięte efektami ubocznymi, powiedział, że administracja USA ma oko na globalną trajektorię wzrostu i wszystkie słabości, które się z nią wiążą.

Pomimo oświadczenia Białego Domu, jasne jest, że kierunek amerykańskiej gospodarki nie zmierza we właściwym kierunku. Od ujemnych odczytów PKB po inflację i wyższe stopy procentowe – jest wiele rzeczy, które mogą jeszcze bardziej spowolnić amerykańską gospodarkę!

Wśród wszystkich rzeczy, które są złe w gospodarce USA, największym zmartwieniem jest zdecydowanie wyższe ryzyko recesji i wymykającej się spod kontroli inflacji!

Wysoka inflacja zmniejszyła wydatki konsumentów, co przełoży się na wszystkie główne sektory gospodarki. W szczególności sektor technologiczny najbardziej odczuje skutki wysokiej inflacji i tygodniowych wydatków konsumenckich.

Wydaje się jednak, że Biały Dom próbuje teraz zamknąć oczy na rzeczywistość i wydaje oświadczenie, że wszystko jest w porządku. Ale mieszkańcy USA już teraz odczuwają ból inflacji i wszystkich innych problemów gospodarczych!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry