Biały Dom sugeruje wprowadzenie zakazu wydobywania mocy wykorzystywanej przez Bitcoin

Biały Dom sugeruje wprowadzenie zakazu wydobywania mocy wykorzystywanej przez Bitcoin

Bitcoin jest jednym z tych tokenów, które wykorzystują proof of mechanism do swojego procesu wydobywczego. W ciągu kilku dni Ethereum (ETH) odejdzie od tego mechanizmu na rzecz PoS. Jednak niedawny raport Białego Domu sugeruje, że ten rodzaj wydobycia ma negatywny wpływ na środowisko. Dlatego też pojawiła się wskazówka, że mogą zakazać wydobywania PoW.

Cała energia elektryczna wykorzystywana przez aktywa cyfrowe przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych. Powoduje to hałas, zanieczyszczenie i wiele innych skutków!

Stany Zjednoczone wyznaczyły sobie własne cele klimatyczne i wydaje się, że wydobywanie PoW szkodzi ich zamiarom. W rzeczywistości dostępne są teraz również inne opcje, które mogą zmniejszyć zużycie energii o 99%. Na przykład wydobywanie proof of stake jest bardziej energooszczędnym mechanizmem i jest już wykorzystywane przez wiele tokenów.

W niedalekiej przyszłości możemy nawet zobaczyć ustawodawstwo administracji i Kongresu w celu ograniczenia wykorzystania energochłonnych procesów, takich jak wydobywanie kryptowalut.

Wpływ górnictwa na sieć elektryczną

Biuro Nauki i Technologii w Białym Domu wspomniało, że farmy wydobywcze BTC nadmiernie obciążają sieć energetyczną. W rezultacie może to prowadzić do pogorszenia stanu sprzętu, zagrożenia pożarowego i przerw w dostawie prądu.

W raporcie wspomniano również, że wydobywanie Bitcoinów może zwiększyć koszty energii elektrycznej dla lokalnych konsumentów.

Biorąc pod uwagę, ile energii zużywa technologia PoW, utrudni to osiągnięcie kamienia milowego 0 – carbon ustalonego przez władze USA.

Ale na razie jest to tylko sugestia lub co najwyżej wskazówka… Co więcej, prawdopodobnie zobaczymy również, jak kryptowaluta nr 2 (ETH) może z powodzeniem odejść od PoW do PoS. Jest to wskazówka, że możemy zobaczyć, jak inne kryptowaluty, w tym BTC, również zmierzają w kierunku PoS.

Bez względu na to, jak spojrzeć na tę sytuację, jest to mądry wybór dla BTC i innych monet!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry