Bernstein podnosi Intel do Market Perform z celem 30 pkt.

Niemcy odrzucają żądania dotacji dla fabryki chipów Intela

Analitycy Berstein podwyższyli rating akcji Intela do market-perform. Wcześniej, rating akcji giganta technologicznego był „underperform”, z ceną docelową akcji na poziomie 20 dolarów.

Jednak po ostatniej aktualizacji ratingu przez Bernstein, prognoza dla akcji Intela jest ustawiona na 30 dolarów, co mówi nam, że sprawy mogą się odwrócić dla Intela.

Średnioterminowy setup poprawił się dla Intela

Według analityków, średnioterminowa perspektywa dla Intela poprawiła się, ale sprawy nadal wyglądają źle.

Skomentowali oni również, że od dłuższego czasu mają negatywny pogląd na akcje Intela. Powołują się przy tym na słabe decyzje zarządu spółki oraz słaby rynek konsumencki. Ponadto firma technologiczna przepaliła również miliardy dolarów w gotówce i straciła 50% ceny akcji.

Jednak po ostatniej aktualizacji ratingu przez Bernsteina i ostatnich wynikach akcji Intela, wydaje się, że sprawy mają się już ku końcowi. Co najmniej, wydaje się, że w przypadku Intela jest mało prawdopodobne, aby sprawy miały się gorzej!

Analitycy Berinstein potwierdzili, że rzeczy są nadal brzydkie dla Intela. Na tym froncie nie mają żadnego problemu, ale wskazują również, że minusy są teraz ograniczone dla akcji.

Jeśli zaś spojrzymy na AMD, to analitycy sugerują kupującym realizację zysków po ostatnim byczym ruchu. W rzeczywistości sugerują nawet sprzedaż AMD i kupno akcji Intela.

Podczas poniedziałkowej sesji przedrynkowej akcje Intela wzrosły o 0,5%, co sugeruje, że był to tylko niewielki ruch byków po aktualizacji perspektywy ratingu.

Nie ma wątpliwości, że rok 2022 był trudny dla Intela, jak również innych akcji technologicznych. A w 2023 roku wydaje się, że globalny popyt na chipy, komputery i produkty pokrewne będzie nadal taki sam, jeśli nie gorszy.

Jednak nie możemy również ignorować faktu, że ceny akcji Intela są obecnie niższe niż kilka miesięcy temu. Więc nawet sam ten fakt może prowadzić do średnioterminowego ruchu byczego w tej akcji technologicznej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry