Berkshire Hathaway zmniejsza swoje udziały w Activision z 6,7% do 1,9%.

Berkshire Hathaway zmniejsza swoje udziały w Activision z 6,7% do 1,9%.

Berkshire Hathaway, firma inwestycyjna należąca do Warrena Buffeta, niedawno zmniejszyła swoje udziały w firmie Activision zajmującej się grami. Wcześniej Berkshire Hathaway posiadało 6,7% udziałów w firmie Activison, które teraz zostały zredukowane do 1,9%.

Szczegóły tej redukcji udziałów zostały ujawnione w niedawnym zgłoszeniu regulacyjnym złożonym przez firmę. Chociaż nie podano żadnych szczegółów na temat przyczyny tego ruchu, prawdopodobnie winna jest umowa Microsoft-Activison. Umowa została wstrzymana po tym, jak FTC złożyła sprawę w lokalnym sądzie.

31 grudnia 2022 r. udział Berkshire Hathaway wynosił około 6,7%, ale zgodnie z dokumentacją regulacyjną z 30 czerwca 2023 r. wynosi obecnie 1,9%.

Umowa Activision i Microsoftu jest blisko

Moment publikacji tego raportu jest również bardzo ważny, ponieważ Activision jest bardzo blisko przejęcia przez Microsoft. Umowa, na mocy której firma z branży gier stanie się częścią Microsoftu, jest warta blisko 69 miliardów dolarów.

Umowa miała zostać sfinalizowana wiele miesięcy temu, ale wygląda na to, że Federalna Komisja Handlu nie jest zadowolona z tego przejęcia. Według FTC firma stojąca za „Call of Duty” i kilkoma innymi znanymi grami nie powinna zostać przejęta przez Microsoft ze względów antymonopolowych.

Wcześniej FTC wnioskowała o wstrzymanie lub przynajmniej opóźnienie przejęcia Activision, ale wniosek został odrzucony. Teraz FTC złożyła apelację, co oznacza, że czeka nas więcej kłopotów prawnych, zanim zobaczymy koniec transakcji.

Pomimo wszystkich rzeczy, które idą źle dla Activison Blizzard Inc, akcje spółki nadal były o 3% wyższe w ciągu dnia. Jest to oznaka zaufania inwestorów do Activison i faktu, że firma zajmująca się grami rzeczywiście zostanie przejęta przez Microsoft.

Jednak zmniejszenie udziałów w Activision przez Berkshire Hathaway jest również oznaką, że firma inwestycyjna jest teraz mniej zainteresowana firmą zajmującą się grami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry