Berkshire Hathaway kupuje kolejne akcje Occidental Petroleum Corp Oxy

Gaz ziemny blisko 3,20 USD po danych o bezrobociu w USA

Berkshire Hathaway (BRKa) zwiększył ostatnio swoją inwestycję w Occidental Petroleum Corp (OXY). Po zakupie kolejnych akcji, firma inwestycyjna kontroluje obecnie 23,1% udziałów w Occidental Petroleum Corp.

Zgodnie ze szczegółami, firma Warrena kupiła 7,9 mln akcji Occidental Petroleum Corp i zapłaciła za transakcję łącznie 466,68 mln dolarów. Akcje te zostały zakupione między 13 a 15 marca i pozwolą Berkshire mieć kontrolę nad firmą naftową.

Wcześniej w tym miesiącu dostaliśmy potwierdzenie, że Berkshire Hathaway po 5-miesięcznej przerwie ponownie zaczął kupować akcje Occidental Petroleum Corp.

Biorąc pod uwagę znaczenie Warrena Buffetta i jego firmy Berkshire Hathaway, Occidental Petroleum Corp (OXY) będzie przyciągać uwagę również zwykłych inwestorów.

Berkshire kontroluje 208 milionów akcji Occidental

Jeśli spojrzymy na całkowity udział Berkshire w OXY, to wynosi on około 208,04 mln akcji. W oparciu o obecną wartość akcji Occidental, oznacza to, że inwestycja Berkshire w spółkę wynosi około 11,81 miliarda dolarów.

W chwili pisania tych słów cena Occidental Petroleum Corp (OXY) wynosiła około 56,80 dolarów. Jeśli spojrzymy wstecz, to firma Buffetta zaczęła kupować duże kawałki akcji OXY zaledwie jedną akcję temu.

Dzisiaj firma Buffetta posiada już 23,1% akcji spółki naftowej i jest duża szansa, że będzie inwestować dalej.

Jeśli spojrzymy na strategię stosowaną przez Warrena Buffetta, to stawia on na długoterminowe inwestowanie. Biorąc pod uwagę, że firma dopiero rok temu zaczęła kupować akcje spółki naftowej, jest duża szansa, że będzie je trzymać przez kolejne lata.

Ponadto inwestycja Berkshire ujawnia również, że Occidental Petroleum Corp (OXY) jest firmą silną fundamentalnie. To sprawia, że jest ona doskonałym kandydatem do wzrostu cen akcji zarówno w krótkim, jak i w długim okresie.

To również rzuca światło na to, że firma Warrena Buffetta wciąż inwestuje w spółki energetyczne. Przy wszystkich rozmowach o EV i produkcji zielonej energii, mówi to, że paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa, nadal mają znaczenie w dzisiejszym środowisku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry