Bank Korei utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ostrzegając przed plotkami o cięciu stóp.

Bank Korei utrzymuje stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ostrzegając przed plotkami o cięciu stóp.

Bank centralny Korei Południowej utrzymał we wtorek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Bank centralny ostrzegł jednak również, że szanse na obniżkę stóp w 2023 roku są bardzo niskie.

Tak więc dla tych, którzy we wtorek szukali obniżek stóp lub podpowiedzi na ten temat, wygląda na to, że koreański bank centralny jest w nastroju do takich działań! Bank Korei przytoczył jak wysoka inflacja jest większym ryzykiem niż powolny postęp gospodarczy!

Bank Korei: Governor Commentry Remains Neutral

Ogólnie rzecz biorąc, komentarze gubernatora Banku Korei były neutralne, a zarząd jednogłośnie zgodził się na utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie.

Niektórzy ekonomiści uważają jednak, że Bank Korei stał się gołębi, szczególnie po omówieniu plotek o obniżkach stóp.

Na poprzednim posiedzeniu tylko jeden członek głosował za podwyżką stóp. Natomiast na ostatnim spotkaniu nie było nawet jednego głosującego za podwyżką stóp.

W wyniku spotkania stopa procentowa w Banku Korei pozostaje na poziomie 3,50%. W większości przypadków decyzja ta była oczekiwana, więc nie ma tam żadnego zaskoczenia!

Cykl zacieśniania został rozpoczęty przez Bank Korei w 2021 roku i wygląda na to, że właśnie osiągamy jego szczyt!

Zdaniem większości członków zarządu jest zbyt wcześnie, aby myśleć lub nawet mówić o obniżkach stóp w 2023 roku. Wielu z nich nazwało to nawet pewną przesadą!

Powodem takiego stanu rzeczy mogą być obawy związane z wysoką inflacją. Jest wielu, którzy nie mają pewności, czy inflacja spadnie do prognozowanego przedziału, czy też nie!

Dlatego też większość członków rady jest zdania, że jest miejsce na co najmniej 1 dodatkową podwyżkę stóp. Więc w pewnym sensie, dodatkowa podwyżka stóp jest na kartach raczej niż cięcia stóp!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry