Azjatyckie waluty spadają przed Fed

Azjatyckie waluty spadają przed Fed

Podczas poniedziałkowej sesji większość walut azjatyckich była na minusie ze względu na preferencje traderów dla dolara amerykańskiego. Ponadto zbliżające się posiedzenie Fed również wpłynęło na nastroje traderów, którzy szukają bezpieczeństwa w USD.

Podobnie, chiński juan również stał się niedźwiedzi, ponieważ coraz częściej pojawiają się pogłoski o obniżce stóp procentowych przez Ludowy Bank Chin.

Yuan na 6-miesięcznych minimach

Ogólnie rzecz biorąc, chiński juan stracił 0.2% w stosunku do dolara amerykańskiego i osiągnął poziom 7.1451 (najniższy od 6 miesięcy). Dzieje się to w czasie, gdy większość państwowych chińskich banków zaczęła wprowadzać obniżki stóp procentowych dla depozytów w CNY.

Ruch ten jest postrzegany jako sygnał, że bank centralny Chin również ogłosi obniżkę stóp jeszcze w tym miesiącu. Biorąc pod uwagę, że wzrost gospodarczy w Chinach nie jest równy, szanse na obniżkę stóp wzrosły wielokrotnie.

Odbicie gospodarcze w Chinach po COVID-19 również utknęło w martwym punkcie, jeśli spojrzymy na dane ekonomiczne z ostatnich 2 miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, dane dotyczące inflacji i działalności gospodarczej pokazują fatalne wyniki.

Jeśli się rozejrzymy, waluta Korei Południowej również straciła w poniedziałek około 0.5%, sygnalizując słabość na azjatyckich rynkach walutowych. Podobnie dolar australijski (AUD) spadł o 0.1%, podczas gdy dolar tajwański spadł o 0.4% w ciągu dnia.

Ogólny temat na azjatyckim rynku walutowym ma charakter niedźwiedzi, ponieważ zbliżamy się do zbliżającego się posiedzenia Fed zaplanowanego na kilka dni. Oczekuje się, że Fed utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie po ponad rocznym okresie podwyżek.

Jednak wszelkie obniżki lub nawet podwyżki stóp będą uważane za niespodziankę, a tym samym wstrząsną rynkami walutowymi na całym świecie. Teoretycznie obniżka stóp na tym etapie będzie niekorzystna dla dolara, podczas gdy podwyżka będzie korzystna dla dolara.

Ponadto, na kilka dni przed posiedzeniem Fed pojawią się dane o inflacji, które prawdopodobnie wpłyną na decyzję Fed.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry