Azjatyckie akcje czerwienieją po wypowiedzi Powella o wyższych stopach procentowych

Azjatyckie akcje czerwienieją po wypowiedzi Powella o wyższych stopach procentowych

Przewodniczący Fed Jerome Powell w swoim ostatnim wystąpieniu dał w końcu do zrozumienia, że wysokie stopy procentowe są tu na stałe. Posunął się nawet do stwierdzenia, że stopy procentowe pozostaną na podwyższonym poziomie nawet dłużej niż początkowo zakładano.

W wyniku tego oświadczenia politycznego Powella, azjatyckie akcje odwróciły się do odczytu i były ostatnio widziane w defensywie. Dodatkowo, sytuacja gospodarcza Chin również pogarsza sentyment dla azjatyckich akcji.

Wszystkie rynki azjatyckie są w dół

W Chinach słynny indeks Shanghai Composite spadł o 0,5%, a CSI 300 o 0,7% po przemówieniu Powella. Dzieje się to w momencie, gdy oba te indeksy zanotowały duże straty podczas poprzedniej sesji.

Ostatnie dane z Chin pokazują, że kraj ten miał dużą nadwyżkę handlową w miesiącach styczeń i luty. Innymi słowy, import Chin odnotował gwałtowny spadek, co wskazuje na niski lokalny popyt.

A jeśli spojrzymy na indeksy o dużej zawartości technologii, takie jak Hang Seng Index z Hong Kongu, to również spadł o 2,7% po przemówieniu.

Jednak najgorzej w ciągu dnia wypadł KOSPI z Korei Południowej, który stracił 1,4%. Podobnie, indeks Taiwan Weighted Index również spadł o 1,4% w ciągu dnia.

Ogólnie rzecz biorąc, sentyment na rynkach azjatyckich pozostał negatywny ze względu na uwagi polityczne przewodniczącej Fed.

W przyszłości czeka nas Beżowa Księga Fedu oraz dane NFP (non-farm payrolls) z USA, które dostarczą świeżych sygnałów na temat tego, w jakim kierunku zmierza amerykańska gospodarka.

Jeśli spojrzymy na japoński Nikkei 225, wydaje się, że zmierza on w innym kierunku niż reszta rynków azjatyckich. Po komentarzach Powella, Nikkei 225 wzrósł o 0,3%. Eksperci uważają, że ten niewielki wzrost można przypisać potwierdzeniu, że Japonia utrzyma swoją obecną akomodacyjną politykę.

Obecna polityka może być złą wiadomością dla JPY, ale jest to rzeczywiście dobra wiadomość dla japońskich rynków akcji!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry