Autodesk (ADSK) podskoczył o 7% po solidnych wynikach za drugi kwartał

Autodesk (ADSK) podskoczył o 7% po solidnych wynikach za drugi kwartał

W końcu mamy wyniki Autodesk za 2 kwartał 2023 roku, które potwierdzają, że spółce udało się pobić wszystkie szacunki. Wall Street szacowało 1,73 USD EPS dla Autodesk, podczas gdy rzeczywisty EPS wyniósł 1,91 USD.

Podobnie, przychody w ujęciu rok do roku wzrosły o 9%, a jeśli spojrzymy na stałe kursy wymiany, to o około 12%. W ujęciu liczbowym jest to blisko 1,35 mld USD, czyli więcej niż zakładane 1,32 mld USD. Podobnie, łączne rachunki Autodesk również spadły o 8% i osiągnęły 1,095 mld USD.

Bieżące pozostałe zobowiązania do wykonania, znane również jako cRPO Autodesk, zostały zarejestrowane na poziomie blisko 3,5 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 12% rok do roku.

Gwiezdny wzrost Autodesk w Q2

Po wynikach, dyrektor finansowy firmy powiedział, że udało im się utrzymać dynamikę w drugim kwartale. Dodał również, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewane jest odnowienie umów biznesowych o charakterze korporacyjnym.

Pozwoli im to zmniejszyć szanse na urzeczywistnienie się prognozowanego scenariusza. Dlatego też firma (Autodesk) zdecydowała się zmienić dolną granicę szacowanych przedziałów prognozy.

Jeśli chodzi o trzeci kwartał 2024 r., firma uważa, że EPS powinien wynosić od 1,97 USD do 2,03 USD, podczas gdy rynek oczekuje, że będzie on zbliżony do 1,92 USD. Ponadto prognoza przychodów ustalona przez Autodesk wynosi od 1,38 mld USD do 1,395 mld USD, podczas gdy rynek uważa, że 1,38 mld USD jest bardziej rozsądną liczbą.

A jeśli spojrzymy na całoroczne prognozy Autodesk, oczekiwany EPS mieści się w przedziale od 7,30 do 7,49 USD. Z drugiej strony Wall Street ustaliła EPS na poziomie 7,28 USD na cały rok.

Ogólnie rzecz biorąc, prognozy ustalone przez Autodesk są wyższe niż te ustalone przez ekspertów i guru Wall Street. Wskazuje to, że Autodesk jest bardziej optymistycznie nastawiony do perspektyw wzrostu niż rynek!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry