Audusd osiąga 1-miesięczny szczyt Trades powyżej 200 Sma.

AUD/USD spada poniżej 0,6500 przy kwaśnych nastrojach rynkowych

Para AUD/USD wykazuje bycze momentum i przekroczyła poziom 0,6650 podczas poniedziałkowej sesji handlowej. Wydaje się, że dolar australijski przedłuża swoje intradayowe odreagowanie przed danymi PMI z USA.

Na razie spot był handlowany w pobliżu poziomu 0.6760, który jest 1-miesięcznym szczytem i pokazuje siłę byków. Analitycy uważają, że byki z AUD będą próbowały przedłużyć bycze momentum dalej i pokonać pewien dystans od 200 SMA.

Dolar amerykański w odwrocie wśród ryzyka

Rynek ropy naftowej przechodzi przez dużą zmienność, ponieważ ceny ropy naftowej osiągnęły rekordowe dzienne zyski. Ponadto, obecne środowisko risk-on na rynku odsuwa kupujących od dolara amerykańskiego.

Czynniki te sprzyjają dolarowi australijskiemu, który jest uważany za wrażliwy na ryzyko, a zatem zyskuje na sile w okresach wzrostu ryzyka.

Dodatkowo, polityka monetarna RBA podpowiedziała również w kierunku short-covering, co również dodaje siły parze AUD/USD.

Są jednak tacy analitycy, którzy uważają, że obecny optymizm rynku będzie krótkotrwały. W końcu globalne spowolnienie gospodarcze przeradza się w poważną rzeczywistość i nikt nie może się od niego odwrócić.

Ostatnio dane z regionu azjatyckiego również potwierdziły obawy o globalne spowolnienie gospodarcze. W Japonii skurczyła się aktywność produkcyjna, a podobne tendencje widzimy również w Chinach.

Ponadto na rynku pojawiają się również spekulacje, że wzrost cen energii zmusi Fed do kontynuowania polityki podwyżek stóp. To z kolei wzmocni USD i możemy zobaczyć niedźwiedzi ruch na AUD/USD.

Dlatego wydaje się, że ostatnia akcja na AUD/USD potrzebuje jakiegoś solidnego byczego impulsu za sobą. Poza tym, fundamentalne podstawy dla AUD/USD również muszą sprzyjać dolarowi australijskiemu, jeśli mamy zobaczyć więcej akcji AUD/USD.

Na razie wszystkie oczy zwrócone są na dane PMI z USA, ponieważ będą one miały duży wpływ na AUD/USD i inne pary denominowane w USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry