AUD/USD w pobliżu 0,6580 przy wzroście rentowności amerykańskich obligacji

AUD/USD w dół o 0,90% w oczekiwaniu na decyzję RBA

Piątkowa sesja handlowa nie była tak szczęśliwa dla ADU/USD, ponieważ spadła w kierunku uchwytu 0.6580. Według analityków, ostatnia akcja cenowa na AUD/USD jest napędzana przez rosnące rentowności amerykańskich obligacji.

Mówiąc prościej, popyt na dolara amerykańskiego jest wyższy niż na dolara australijskiego (AUD). W rezultacie AUD/USD znajduje się na tylnej stopie, patrząc na następny poziom wsparcia znajdujący się w pobliżu 0.6575 i 0.6560.

Pozytywne dane z USA spychają AUD w dół

Zgodnie z najnowszymi danymi UBLS, w listopadzie odnotowano wzrost średnich zarobków godzinowych o 0,4%. Wcześniejszy odczyt był bliski 0,2%, podczas gdy rynek oczekiwał 0,3%. W pewnym sensie można powiedzieć, że dane były bycze dla dolara.

Co więcej, amerykański NFP również wzrósł z odczytu 150 tys. w zeszłym miesiącu do blisko 199 tys. w listopadzie. Rzeczywisty odczyt był o 10 tys. wyższy od prognoz, co zaskoczyło większość graczy rynkowych.

Po publikacji raportu NFP rentowności obligacji również wzrosły, co posłużyło jako amortyzacja dla dolara amerykańskiego. Obecnie rentowność obligacji 2-letnich waha się na poziomie 4.70%, a rentowność obligacji 5-letnich jest bliska 4.24%. Podobnie rentowność obligacji 10-letnich jest bliska 4.25%, co również jest poziomem zwyżkowym.

Patrząc w przyszłość, w listopadzie pojawi się kolejna ważna publikacja w postaci amerykańskiej inflacji CPI. Biorąc pod uwagę ścisły związek między stopą procentową a inflacją w USA, publikacja CPI będzie uważnie obserwowana.

Ogólnie rzecz biorąc, wykres dzienny (D1) AUD/USD pokazuje mieszane sygnały z nagłym wzrostem dolara amerykańskiego. Wskaźnik RSI sugeruje, że presja zakupowa pozostaje słaba w najbliższym czasie. Jednak wskaźnik RSI nadal drukuje wartości na zielonym obszarze, co oznacza, że presja zakupowa nadal się utrzymuje.

Ogólny obraz jest taki, że niedźwiedzie wydają się być odpowiedzialne za akcję cenową AUD / USD. Nie możemy jednak ignorować położenia linii SMA, takich jak 20, 100 i 200. Opierając się na analizie SMA (Simple Moving Average), większy trend AUD/USD jest nadal zwyżkowy pomimo krótkoterminowej słabości.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry