AUD/USD w dół o 0,90% w oczekiwaniu na decyzję RBA

AUD/USD w dół o 0,90% w oczekiwaniu na decyzję RBA

Lepszy niż oczekiwano raport NFP wywołuje falę na parach walutowych. Dlatego nawet AUD/USD spadł o 0,90% podczas piątkowej sesji, ponieważ raport pokazał, że amerykański rynek pracy jest nadal bardzo odporny.

Na razie AUD/USD jest notowany w pobliżu 0,6511 z tendencją spadkową, ponieważ szanse na obniżkę stóp w marcu spadły do nowych minimów. Marcowa obniżka stóp jest teraz całkowicie wykluczona.

Rentowność 10-letnich obligacji osiągnęła 4.06%

Jednak raport NFP to coś więcej niż tylko podsłuchiwanie byków AUD. Rentowność 10-letnich obligacji osiągnęła najwyższy poziom blisko 4,06%, podczas gdy przed NFP wynosiła blisko 3,90%. Ogólnie rzecz biorąc, rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o 15 punktów bazowych.

Podobnie, DXY, który mierzy wyniki dolara w stosunku do innych walut, również osiągnął 104,4, 7-tygodniowe maksimum!

Inne dane pokazały zdrowy skok w nowo wyprodukowanych towarach. W tym samym czasie nastroje konsumentów UM również wzrosły do 79,1, co wskazuje, że gospodarka pozostaje silna pomimo wysokich stóp procentowych.

W nadchodzącym tygodniu kluczowym wydarzeniem dla AUD/USD będzie decyzja polityczna RBA oraz konferencja prasowa gubernatora RBA. Po zakończeniu tych wydarzeń uwaga skupi się na danych o zaufaniu NAB, zaufaniu konsumentów (Westpac) i indeksie branżowym grupy AI.

Eksperci techniczni podkreślają również, że kiedy AUD/USD zanurkował poniżej 200 SMA na wykresie D1, perspektywa zmieniła się na „naturalną na niedźwiedzią”.

Jeśli AUD/USD poradzi sobie z dziennym zamknięciem poniżej 0.6527, otworzy to drzwi do uchwytu 0.6500. I odwrotnie, byczym celem może być 0.6550, jeśli byki Aussie podbiją 100 SMA (D1).

Mimo wszystko krytycznym wydarzeniem, które jest teraz uważnie obserwowane, jest podejście RBA do decyzji w sprawie stóp procentowych.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry