AUD/USD spada poniżej 0,6500 przy kwaśnych nastrojach rynkowych

AUD/USD spada poniżej 0,6500 przy kwaśnych nastrojach rynkowych

Podczas poniedziałkowej sesji AUD / USD kontynuował niedźwiedzią ścieżkę, handlując poniżej uchwytu 0.6500. Dolar australijski znajduje się pod presją ze względu na zwiększoną atrakcyjność dolara amerykańskiego i innych podobnych aktywów.

Połączenie tego z faktem, że dolar nie musi już obawiać się marcowej obniżki stóp procentowych, ma sens dla spadku AUD / USD.

Kontrakty terminowe na S&P 500 pod presją

Aprecjacja USD nie jest jedynym skutkiem ostatnich działań Fed. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadają, co sugeruje, że nastroje rynkowe nie są zadowolone.

Ponieważ perspektywa obniżek stóp procentowych przesunęła się na czerwcowe posiedzenie, USD zyskuje teraz na wartości w stosunku do AUD. Kurs DXY zbliża się do 104,20, co jest wielomiesięcznym maksimum.

Pomimo minimalnych szans na obniżki stóp w marcu, około 5% ekonomistów nadal wierzy w obniżkę stóp w przyszłym miesiącu. Jednak szanse te spadną dopiero po otrzymaniu większej ilości danych z USA.

Krytycznym wydarzeniem fundamentalnym, które zmieniło dynamikę AUD/USD był raport NFP. Zgodnie ze szczegółami, wzrost płac i popyt na pracę są nadal silne, co bezpośrednio koreluje z bardziej solidną gospodarką USA.

Oznacza to, że Fed może kontynuować swoje działania polityczne przeciwko inflacji bez obawy o recesję lub słabość na rynku pracy.

Dlatego też stopy procentowe w USA pozostaną na obecnym poziomie do wiosny 2024 roku. Oczekuje się, że styczniowy wskaźnik PMI dla usług (USA) wzrośnie z 50,6 do około 52,0 w styczniu.

Gdzie indziej, AUD pozostanie wrażliwy na decyzję RBA w sprawie cięć stóp, która ma nastąpić później. Biorąc pod uwagę, że jest to pierwsze posiedzenie RBA w 2024 r., będzie to istotne wydarzenie dla AUD/USD.

Według konsensusu stopa procentowa w Australii pozostanie na poziomie 4,35%. Inwestorzy wybiorą jednak wskazówki dotyczące tego, kiedy RBA zacznie obniżać stopy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry