Arm Group stawia na wycenę IPO w wysokości 52 miliardów dolarów

Arm Group stawia na wycenę IPO w wysokości 52 miliardów dolarów

Grupa Arm należąca do Softbanku chce podobno osiągnąć wycenę IPO wyższą niż 52 miliardy dolarów. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to jedno z największych IPO w USA w tym roku.

Działania marketingowe mające na celu wprowadzenie grupy Arm na amerykańskie giełdy już się rozpoczęły, co oznacza, że nie będziemy musieli długo czekać.

Cena akcji w IPO ustalona na 47-51 USD

Łącznie Softbank planuje sprzedać 95,5 mln akcji po cenie 47-51 USD za akcję. Oznacza to, że firma może zebrać blisko 4,87 miliarda dolarów z pierwszej oferty publicznej.

Wcześniej firma stojąca za grupami Arm ustaliła wycenę na 64 miliardy dolarów. Jeśli spojrzymy na to i ostatnią wycenę na poziomie 52 miliardów dolarów, staje się jasne, że firma zrobiła krok wstecz.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że sprzedaż działu Arm firmie Nvidia za około 40 miliardów dolarów byłaby lepszym pomysłem niż IPO. Zaledwie rok wcześniej firma odrzuciła ten pomysł po otrzymaniu sprzeciwu ze strony organów regulacyjnych.

Według znanego brytyjskiego zarządzającego funduszami, wycena działu Arm firmy Softbank może z czasem ulec zmianie, ponieważ jest ona ustalona w kamieniu. Dodał również, że ważne będzie, aby zobaczyć, jak Softbank zarządza swoimi relacjami ze stroną chińską i jak potoczy się wojna technologiczna między USA a Chinami.

Po oficjalnym zamknięciu IPO Softbank nadal zachowa blisko 90,6% udziałów w dziale Arms. W rzeczywistości firma już dała jasno do zrozumienia, że nie otrzyma żadnych pieniędzy z IPO.

Jeśli spojrzymy na klientelę dywizji Arms, obejmuje ona wielkie nazwiska, takie jak Alphabet, Apple, AMD, Samsung, a nawet Intel. Dlatego też firma ogłosiła również, że wielu jej inwestorów wykazało zainteresowanie posiadaniem udziałów w spółce.

Według ekspertów, wprowadzenie Arm na giełdę pomoże również innym startupom w wejściu na giełdę. W rezultacie możemy zaobserwować wzrost inwestycji w firmy technologiczne w 2023 i 2024 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry