Argentyńska inflacja sięga 102 w lutym

Argentyńska inflacja sięga 102 w lutym

Rząd Argentyny podzielił się swoimi opiniami na temat lutowej inflacji. Uważają, że inflacja w lutym była bardzo zła, ale potwierdzili swoje zobowiązanie do obniżenia inflacji do 60%.

Argentyński prezydent walczy o kontrolę inflacji w kraju. W tej chwili inflacja w Argentynie jest jedną z najwyższych na świecie i utrudnia życie argentyńskim konsumentom.

Inflacja w Argentynie na poziomie kilku dekad

Ogólnie rzecz biorąc, inflacja w kraju osiągnęła 102,5% w lutym i była ostatnio widziana tylko w 1991 roku. Oznacza to, że tylko w ciągu 2022 roku nastąpił 95% wzrost cen.

Wygląda na to, że nawet rząd nie próbuje słodzić ostatniego druku inflacji. Dlatego też jasno stwierdzili, że ostatnie dane były bardzo złe i w ogóle nie spodziewane.

Według urzędników wysoka inflacja jest spowodowana suszą, z którą borykają się obszary produkujące soję. Spowodowało to wzrost cen mięsa, a także telekomunikacji.

Na razie rząd nie może kontrolować cen tych rzeczy, co ostatecznie powoduje wzrost inflacji.

W obliczu szybko zbliżających się wyborów prezydenckich w kraju, wydaje się, że głównym priorytetem obecnego rządu będzie ustabilizowanie cen.

Ponieważ w obecnej sytuacji popularność obecnego prezydenta spadła, a ludzie nie są wcale zadowoleni. W końcu inflacja szaleje w kraju i jest na terytorium trzycyfrowym.

W obecnej sytuacji szanse na osiągnięcie celu inflacyjnego na poziomie 60% wydają się bardzo mało prawdopodobne. W końcu obecna stopa inflacji jest prawie dwukrotnie wyższa od celu wyznaczonego przez władze Argentyny.

Jeśli spojrzymy wstecz, jedynym przypadkiem, kiedy inflacja przekroczyła granicę 100%, był czas, kiedy kraj ten borykał się z hiperinflacją. Wygląda jednak na to, że argentyńscy konsumenci przeżywają teraz lata 90. z inflacją na poziomie 102%.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry