Apple rozpoczyna zwolnienia w swoich sklepach detalicznych

Global Shipmen Of Pcs Drop 29 During Q1 2023 Apple Takes A Major Hit

Wygląda na to, że fala masowych zwolnień ma miejsce w całym sektorze technologicznym. A najświeższe informacje pochodzą od Apple (AAPL), które również zamierza zwolnić część swoich niesezonowych pracowników.

Według informacji insiderów, zwolnienia dotkną pracowników zatrudnionych w sklepach detalicznych (nie licząc Apple Stores). Informacje te zostały zweryfikowane przez wiele źródeł, co mówi nam, że nie są one wcale fałszywe.

Ludzie znający sprawę ujawnili, że pracownicy Apple, którzy pracują w Best Buy Stores & podobnych sieciach handlowych zostaną dotknięci. W rzeczywistości, wielu z tych pracowników otrzymało już 30-dniowe wypowiedzenie związane z tą sprawą.

Wszystkie duże firmy technologiczne są Downsizing

Jeśli to się stanie, będzie to kolejny duży cios dla amerykańskiego sektora technologicznego. Istnieją duże firmy technologiczne, takie jak Microsoft i Alphabet, które planują cięcia tysięcy miejsc pracy. A teraz mamy Apple, który jest downsizing pracowników kanału detalicznego.

Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że z firmy odejdą również pracownicy sezonowi Apple. Ci pracownicy zazwyczaj pracują na umowę, a większość z tych umów już wygasła.

Na razie nie ma jasnych informacji o tym, jak duże będą te zwolnienia i jaki procent pracowników zostanie nimi dotknięty. Ale fakt, że mamy potwierdzenie z wielu źródeł mówi nam, że to rzeczywiście się dzieje.

Musimy też uwzględnić spadek sprzedaży produktów/usług Apple. W prostych słowach, Apple zarabia mniej pieniędzy niż wcześniej, a zatem będzie również dostosować liczbę pracowników na podstawie swoich sprawozdań finansowych.

I wreszcie, 2023 może okazać się trudnym rokiem dla Apple i innych firm technologicznych. Bo jeśli obawy o recesję okażą się prawdziwe, to sprzedaż produktów Apple’a znacznie ucierpi.

Ale nie wszystko jest tak złe w 2023 roku – Mamy również otwarcie chińskiej gospodarki, co rozwiąże niektóre problemy Apple z łańcuchem dostaw.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry