Ankieta Bofa pokazuje, że zarządzający funduszami kierują się w stronę akcji

Usdcad do rejonu 134s na Bullish Momentum Scotiabank

Wygląda na to, że miesiąc luty poprawił apetyt inwestorów, a i sentyment zmienił się na optymistyczny. W efekcie zarządzający funduszami powoli zmniejszają stan posiadania gotówki i przeznaczają te pieniądze na inwestycje w akcje.

Wcześniej rosnące napięcia geopolityczne, a zwłaszcza wojna na Ukrainie, skłaniały zarządzających funduszami do sprzedaży akcji i zwiększania zapasów gotówki.

Jednak według nowego badania przeprowadzonego przez BofA, sytuacja wydaje się poprawiać, ponieważ zarządzający funduszami ponownie kupują akcje.

24% szans na recesję

Wcześniej około 77% zarządzających funduszami przewidywało, że recesja jest bardzo prawdopodobna. Teraz jednak tylko 24% zarządzających funduszami uważa, że recesja jest bliska!

Zostało to ujawnione w badaniu, które zawierało opinie 299 zarządzających funduszami. Łącznie, ci zarządzający funduszami posiadają aktywa o wartości 847 miliardów dolarów.

Badanie wykazało również, że inwestorzy są nadal ostrożni, ale poziom tej ostrożności znacznie się obniżył!

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy nadal mają nadwyżkę gotówki netto i są mniej narażeni na akcje. Wydaje się jednak, że ten trend powoli się zmienia, ponieważ zasoby gotówki powoli się zmniejszają.

Badanie pokazuje jednak, że inwestorzy nie są tak pesymistyczni jak jeszcze kilka miesięcy temu. Co więcej, wszystkie kluczowe wskaźniki sentymentu również uległy poprawie. Podobnie apetyt na ryzyko przesuwa się w kierunku bardziej korzystnych warunków, co jest dobrą rzeczą dla rynków.

Ale musimy też wziąć pod uwagę fakt, że jesteśmy dopiero kilka tygodni w 2023 roku. A sytuacja na ziemi jest wciąż bardzo gorąca – Od wojny na Ukrainie po wysokie ceny energii, wciąż jest wiele, co może zakłócić rynki. Podobnie stopy również są na rekordowo wysokich poziomach, co również będzie ciągnęło rynki akcji.

Jednak niektóre obniżki stóp w późniejszym okresie 2023 r. z pewnością dadzą impuls rynkom akcji na całym świecie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry