Amerykańskie spółki technologiczne na najgorszym grudniowym zamknięciu

Wzrost amerykańskich cen producenta Ppi

Wygląda na to, że akcje technologiczne z USA są na dobrej drodze do zamknięcia jednego z najgorszych grudniów w historii. W rzeczywistości tak słabe wyniki w grudniu były ostatnio widziane tylko w czasie pęknięcia tyłka dot-comów.

Ale co się zmieniło w tym grudniu? Od inflacji, przez recesję, po podwyżki stóp procentowych – wszystkiego jest po trochu. Ale ostatnim wydarzeniem był optymizm rynku, że podwyżki stóp procentowych zostaną spowolnione przez Fed. Wygląda jednak na to, że nawet nadzieja została rozbita ze względu na obecną sytuację na rynku pracy.

Ostatni wskaźnik jobless claims z USA pokazał, że jest on obecnie na bardzo niskich poziomach. W rezultacie Nasdaq 100 spadł o 2,5%, ponieważ nie ma zbyt wielu powodów, aby Fed odszedł od swojej zacieśnionej polityki.

Gdyby jednak jobless claims wzrosły, oznaczałoby to skurczenie się gospodarki w USA i mogło zmusić bank centralny do obniżenia stopy procentowej.

Dodatkowo pojawiły się też dane o inflacji, które pokazały nieco wyższy odczyt niż ostatni. To po raz kolejny solidny powód, aby Fed po raz kolejny podniósł stopy procentowe.

Podobnie było również w przypadku wyniku Micron Technologies, który wcale nie był dobry. W wyniku tego akcje technologiczne zmieniły się w niedźwiedzie, a teraz rynki przygotowują się do możliwej recesji.

Benchmark, który śledzi duże firmy takie jak Microsoft i Apple, jest już w grudniu w dół o 8,93%. Spadek ten wymazał również rajd, który widzieliśmy w miesiącu listopadzie. Wówczas pojawiła się nadzieja, że inflacja się ochładza i Fed może zrobić sobie przerwę od swojej polityki.

Jednak biorąc pod uwagę obecne okoliczności, wydaje się, że Fed ma wystarczająco dużo powodów, by nadal robić swoje. To w końcu da siłę USD, ale nie będzie dobre dla rynku akcji.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry