Alibaba (Baba) zyskuje 5,6% w górę, ponieważ Jack Ma kupuje akcje

Alibaba (Baba) zyskuje 5,6% w górę, ponieważ Jack Ma kupuje akcje

Ostatnie doniesienia rynkowe sugerują, że Jack Ma (założyciel firmy Alibaba) kupuje obecnie akcje Alibaba (BABA). Po doniesieniach medialnych, cena akcji Alibaby zmieniła się na plus i zyskała 5,6% w ciągu jednego dnia.

Zdaniem ekspertów, decyzja Jacka Ma o zakupie akcji Alibaby oznacza zmianę sentymentu. Wcześniej Jack Ma potrzebował pomocy chińskich urzędników, co doprowadziło do mniejszej liczby wystąpień publicznych. Ponadto Jack Ma również dystansował się od firmy, ale to się zmieniło wraz z ostatnimi wydarzeniami.

Jack kupuje akcje o wartości 50 milionów dolarów

Według doniesień, decyzja Jacka Ma o zakupie akcji jest podobna do tego, co widzimy u Joe Tsia, prezesa Alibaby. Według mediów, Tsia zainwestował około 151 milionów dolarów (USD) w akcje Alibaba (BABA) notowane na amerykańskiej giełdzie.

Chociaż Jack Ma nie jest już szefem Alibaba od 2019 roku, jego obecność jest nadal istotnym czynnikiem dla firmy. Ostatnie doniesienia sugerują, że wydał blisko 50 milionów dolarów na zakup akcji Alibaby.

Po tych doniesieniach akcje Alibaba odnotowały wzrost o 5,6%, co oznacza radosną zmianę nastrojów. Jeśli spojrzymy na wyniki Alibaby od początku 2024 r., Spółka znajduje się na 11.5% plusie, co jest dobrym początkiem.

Inny raport medialny ujawnia, że rząd podobno pracuje nad kolejnym pakietem stymulacyjnym. Jeśli okaże się to prawdą, zapewni to dalszy wzrost wartości akcji Alibaby.

Chociaż to dobrze, że Jack Ma kupuje akcje Alibaby, pamiętajmy o szerszej perspektywie. Kapitalizacja rynkowa Alibaby wynosi około 171 milionów dolarów, co sugeruje, że zakup akcji o wartości 50 milionów dolarów jest w najlepszym razie nieznaczny.

Biorąc pod uwagę, że w 2024 r. jest jeszcze za wcześnie, Alibaba uzyskał przewagę w sektorze technologicznym.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry