Aktywność fabryk w Azji słabnie wśród spadającego popytu

Aktywność fabryk w Azji słabnie wśród spadającego popytu

Dane o aktywności fabryk w Azji za marzec sugerują, że słaby globalny popyt szkodzi produkcji. Ogólnie rzecz biorąc, globalne perspektywy pogorszyły się, co nadal hamuje ożywienie gospodarcze w Azji.

Słaby globalny popyt utrudnia decydentom politycznym formułowanie dokładnych długoterminowych prognoz dotyczących różnych środków ekonomicznych.

Spadek aktywności produkcyjnej w Korei Południowej i Japonii

Korea Południowa i Japonia są krajami o dużym eksporcie, ale wydaje się, że ich sektor produkcyjny również ucierpiał w marcu. Dostępne raporty sugerują, że aktywność produkcyjna w obu tych krajach pozostaje w depresji.

W rzeczywistości wzrost gospodarczy w Chinach również się zatrzymał, co pokazuje, jak kurczy się globalny popyt. Ponadto, inflacja i trudności gospodarcze sprawiają, że środowisko dla gospodarek azjatyckich jest bardzo trudne.

Według jednego z ekonomistów, globalny wzrost pozostanie słaby w II i III kwartale 2023 roku. W oparciu o to, zależne od eksportu gospodarki Azji będą nadal doświadczać zmniejszonej produkcji przemysłowej.

W marcu S&P Global PMI został odnotowany na poziomie 50,00, co jest znacznie niższe od prognozowanej wartości 51,7. Jeszcze w zeszłym miesiącu (luty) ten sam indeks wynosił 51,6.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost spowolnił w regionie azjatyckim, a indeks wykazuje również wartość neutralną. Odczyt poniżej 50 wskazuje na kurczenie się, natomiast wyższy odczyt wskazuje na wzrost gospodarczy.

W Korei Południowej PMI za marzec został odnotowany na poziomie 47,6, co jest zdecydowanie niższe od lutowej wartości 48,5. Oblicze kontrakcji jest jednym z najszybszych w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zdaniem ekspertów winę za słabą aktywność produkcyjną w Azji ponosi globalny problem z inflacją. Większość gospodarek azjatyckich jest uzależniona od ekspertów, a każda słabość globalnego popytu konsumpcyjnego pokazuje się od razu w postaci danych o aktywności wytwórczej.

Tak więc, gdy tylko globalna presja inflacyjna spowolni do normalnych wartości, zaczniemy ponownie obserwować wzrost aktywności produkcyjnej.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry