Aktywa kryptowalutowe Uk mogą uzyskać nową definicję prawną

Inflacja bazowa Cpi utrzymuje się

W czwartek pojawiła się propozycja, która nakłaniała władze do stworzenia nowej kategorii dla aktywów cyfrowych, takich jak kryptowaluty. Jeśli tak się stanie, możemy otrzymać nową definicję prawną dla aktywów kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii.

Jeśli spojrzymy na inne części świata, wydaje się, że władze już podejmują kroki w celu właściwego uregulowania rynku kryptowalut. W rzeczywistości wielu porównuje nawet kryptowalutę z dzikim zachodem, co usłyszeli ustawodawcy z UE.

Bitcoin, który zyskał sławę dzięki spektakularnym zyskom, od tego roku stracił większość swojej wartości. Jeśli spojrzymy na rynek NFTs, to eksplodował on w tym roku – Choć zainteresowanie nie jest tak duże jak jeszcze kilka miesięcy temu, to jednak rynek najbardziej zdecydowanie wzrósł.

NFT to pliki cyfrowe, takie jak filmy, obrazy, audio i animacje, które można sprzedać/kupić jako aktywa cyfrowe.

Uczynienie Wielkiej Brytanii hubem dla kryptowalut

Minister finansów Rishi Sunak miał marzenie, w którym chciał zapewnić, że Wielka Brytania stanie się globalnym centrum dla aktywów cyfrowych i technologii kryptowalutowych. W tym czasie zapytał również, czy możliwe jest uwzględnienie kryptowalut i innych aktywów cyfrowych w obecnych przepisach, czy też nie.

Komisja przedstawiła niedawno komentarz, w którym stwierdziła, że kryptowaluty i NFT mogą zostać dodane do obecnych klas aktywów. Dlatego dla kryptowalut potrzebna będzie nowa właściwa definicja i nowa klasa aktywów!

Wprowadzono nową propozycję, która ma na celu ułatwienie firmom i użytkownikom kryptowalut. Ta propozycja pozwoli na utworzenie ram prawnych, które mogą chronić użytkowników, a jednocześnie umożliwić innowacje technologiczne w Wielkiej Brytanii.

Kraje takie jak Wielka Brytania wprowadzają zmiany prawne, aby dostosować się do kryptowalut…. Gdzie indziej na świecie, wiele krajów faktycznie próbuje ograniczyć kryptowaluty i wszelkie powiązane technologie!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry