Akcjonariusze Twittera zatwierdzili ofertę Elona Muska na zakup firmy

Elon Musk twierdzi, że na Twitterze pracuje 2300 aktywnych pracowników

We wtorek akcjonariusze Twittera w końcu przeprowadzili głosowanie i zdecydowali się zatwierdzić wartą 44 mld dolarów ofertę zakupu firmy przez Elona Muska. Jeśli transakcja przejdzie, będą mogli zabrać ją w prywatne ręce.

Czas tego głosowania pojawia się jednak w ciekawym momencie, ponieważ Musk próbuje odwrócić się od swojej transakcji. Uważa on, że podawany odsetek fałszywych kont na Twitterze jest dużo większy niż to, do czego przyznawała się firma. Jednak Twitter wciąż stoi za swoimi liczbami i uważa, że tylko 5% jego kont to fake’i lub spam.

Twitter jest pozwanie Elon Musk

Tak więc, z jednej strony, Twitter uważa, że podążał za wymaganiami i dostarczył wszystko, co było wymagane z jego strony. Z drugiej strony Elon Musk uważa, że Twitter nie podzielił się rzeczywistymi liczbami fałszywych lub spamowych kont na platformie.

Opierając się na obliczeniach Elona Muska, liczba spamu lub fałszywych kont jest znacznie wyższa niż to, co zostało zgłoszone. Więc w tym sensie twierdził, że Twitter nie był uczciwy i nadchodzący, jak powinien być!

W rezultacie Elon Musk próbuje zezłomować wielomiliardową transakcję i nie jest już zainteresowany kupnem firmy.

Cały ten wyczyn faktycznie zaszkodził akcjom Twittera, w wyniku czego Twitter pozywa pana Muska na konto, że naruszył on pierwotną umowę. Gdzieś w okolicach połowy października rozpocznie się ten proces w sądzie w Delaware.

Biorąc pod uwagę, jak obie strony skaczą sobie do gardeł i mają zamiar przystąpić do długiego procesu prawnego, nie ma sensu, dlaczego Twitter miałby wykonać taki ruch. Może jest to coś, co zostało zasugerowane przez ich warstwy? Być może jest to bardziej taktyka nacisku, aby zmusić miliardera do przejścia z umową.

W każdym razie, wydaje się, że nie będziemy widzieć tej umowy przejść przez co najmniej kilka więcej czasu!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry