Akcje Twittera zostaną wycofane z Nyse 8 listopada

Akcje Twittera zostaną wycofane z Nyse 8 listopada

8 listopada akcje Twittera zostaną wycofane z NYSE (New York Stock Exchange) zgodnie z nowym zgłoszeniem otrzymanym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Ta wiadomość o delisting przychodzi po przejęciu Twittera przez Elon Musk po długiej i gorącej walce. Innym ciekawym faktem jest to, że to delisting akcji Twitter odbywa się pm tego samego dnia, co midterm wyborów w USA.

To złożenie zostało dokonane zgodnie z regułą 12d2-2, co oznacza, że cała klasa wspomnianych papierów wartościowych zostanie usunięta. W złożeniu podano również, że fuzja Xholdings II (spółki zależnej Elona Muska) i Twittera została zakończona. W rezultacie akcje portalu społecznościowego będą teraz należały do Elona Muska.

Zgodnie ze szczegółami przedstawionymi w zgłoszeniu, jedna akcja Twitter inc. została zamieniona na 54 dolary w gotówce bez żadnych odsetek. Ponadto wspomniane warunki oznaczają, że akcje Twittera zostaną zawieszone w obrocie na giełdzie.

Elon Musk musi uczynić Twittera rentownym

Obecnie cena akcji Twittera wynosi 53,70 dolarów, czyli jest nieco niższa od ceny kupna wynoszącej 54,20 dolarów. Oznacza to jednak również, że jako firma prywatna, Twitter nie będzie musiał ujawniać swoich zarobków ani miesięcznych aktywnych użytkowników.

Nie zapominajmy jednak, że Elon Musk będzie naciskany przez instytucje finansowe, które pożyczyły mu pieniądze. W efekcie miliarder będzie musiał wypracować sposób na to, by Twitter był rentowny.

Co więcej, po rozwiązaniu ostatnich członków zarządu powstanie również nowy zarząd Twittera. Oznacza to, że Elon Musk będzie musiał również wybrać nowy zespół na stanowiska kierownicze, ponieważ pierwszym krokiem, jaki wykonał, było zwolnienie indyjskiego CEO.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry