Akcje Toast (TOST) spadają o 20% z powodu łagodnych wytycznych

Akcje Toast (TOST) spadają o 20% z powodu łagodnych wytycznych

Kurs akcji Toast (TOST) spadł o 20% po ogłoszeniu przez spółkę wyników za 3 kwartał. Według danych spółka odnotowała stratę w wysokości 9 centów na akcję.

Ponadto EBITDA Toast wyniosła około 35 mln USD, co znacznie wyprzedziło szacunki na poziomie 20 mln USD. Co więcej, przychody w tym kwartale wyniosły około 1,03 mld USD, co było zgodne z oczekiwaniami.

Jeśli spojrzymy na GPV Toast, to w trzecim kwartale wyniósł on 33,7 mld USD, co było zbliżone do prognozy 33,82 mld USD. Podobnie, powtarzające się przychody (roczne) wyniosły 1,22 mld USD, podczas gdy prognozowana liczba wynosiła około 1,23 mld USD.

Przychody TOST w III kwartale zgodne z prognozą

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki Toast (TOST) były całkiem dobre w trzecim kwartale 2023 r., Ponieważ firma poprawiła swój ARR o prawie 40%. Według dyrektora generalnego Toast, firma skupiła się na poprawie wzrostu przychodów, a także pracowała nad zwiększeniem marży.

W kolejnym kwartale (Q4) Toast (TOST) spodziewa się, że jego przychody wyniosą od 1 do 1,03 mld USD. Wręcz przeciwnie, rynek oczekiwał przychodów na poziomie około 1,03 mld USD, co jest bliskie górnej granicy prognozy ustalonej przez Toast. Ponadto oczekuje się, że EBITDA w IV kwartale 2023 r. dla Toast wyniesie około 5-15 mln USD.

Po ogłoszeniu wyników za III kwartał analitycy Morgan Stanley ustalili nową cenę docelową dla Toast na 22 USD / akcję. W porównaniu z poprzednią ceną docelową jest to obniżka o prawie 6 USD. Analitycy utrzymali również rekomendację „przeważaj” dla akcji Toast, biorąc pod uwagę obecną sytuację.

Według BTIG, 20% spadek akcji spółki można przypisać brakowi GPV. Patrząc w przyszłość, firma napotka pewne trudności pod względem przychodów ze względu na przeciwności, z jakimi boryka się sprzedaż w tym samym sklepie. Teraz jest to czynnik, którego kierownictwo TOST nie może kontrolować.

Przed nami jeszcze tylko jeden kwartał, a firma Toast (TOST) będzie musiała dokonać poważnych zmian, aby opublikować dobry roczny wynik.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry