Akcje Tesli zyskują 4% po tym, jak GM zgadza się korzystać z jej sieci ładowania

Akcje Tesli zyskują 4% po tym, jak GM zgadza się korzystać z jej sieci ładowania

Podczas piątkowej sesji akcje Tesli zyskały 4% po ogłoszeniu, że General Motors (GM) zgodził się dołączyć do swojej sieci ładowania. Wcześniej firma Ford również zgodziła się korzystać z sieci ładowania pojazdów elektrycznych firmy.

Według ekspertów było to duże zwycięstwo Tesli i pomoże jej Superchargers stać się standardem branżowym w USA.

NACS stanie się główną siecią w USA

Ogólnie rzecz biorąc, partnerstwo połączyło trzech producentów samochodów z USA: Tesla, General Motors i Ford. Partnerstwo to oznacza, że 60% pojazdów elektrycznych w USA może teraz uzyskać dostęp do NACS (North American Charging Standard) oferowanego przez Teslę.

Ponadto ruch ten sprawi, że Tesla stanie się główną siecią ładowania pojazdów elektrycznych w kraju. Innymi słowy, jeszcze bardziej ugruntuje to rolę Tesli jako dominującej siły na rynku pojazdów elektrycznych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było ogłoszenie przez Biały Dom, w jaki sposób stacje ładowania pojazdów elektrycznych wykorzystujące standardowe wtyczki Tesli będą kwalifikować się do dotacji federalnych.

Według jednego ze starszych strategów inwestycyjnych Tesla ma nadzieję, że dzięki adapterom CCS będzie kwalifikować się do federalnych podatków. Powiedział również, że ten ruch Tesli byłby negatywny dla zewnętrznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Po tej wiadomości niezależne firmy zajmujące się ładowaniem pojazdów elektrycznych, takie jak Blink Charging, ChargePoint Holdings i EVgo, spadły o 11% – 13%.

Według ekspertów z Wedbush Securities, połączenie GM i FORD pozwoli Tesli zarobić 3 miliardy dolarów w ciągu najbliższych kilku lat.

Ponieważ jest to dobra wiadomość dla Tesli, prognozowana cena Tesli została również podniesiona do 300 USD za akcję, co stanowi wzrost o 30% w stosunku do ostatniego zamknięcia.

Jeśli spojrzymy na wyniki akcji Tesli, to cieszą się one jedną z najdłuższych pass od lat i były najczęściej handlowanymi akcjami podczas sesji w USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry