Akcje Tesli spadają wśród obaw o niższą marżę

Tesla oficjalnie rozpoczyna sprzedaż pojazdów elektrycznych w Malezji

Podczas poniedziałkowej sesji premarketowej akcje Tesli skierowały się niżej po tym, jak producent EV wprowadził kolejną obniżkę cen.

To już 5 raz, odkąd Tesla wprowadza obniżki cen swoich pojazdów napędzanych energią elektryczną. Chociaż jest to dobra wiadomość dla konsumentów i sprawi, że Tesla stanie się bardziej konkurencyjna na rynku EV, to miała ona negatywny wpływ na cenę akcji.

Inwestorzy uważają, że obniżki cen wprowadzane przez Teslę wpływają na marżę zysku firmy.

Tesla obniża ceny o 1000 – 2000 dolarów

Według oficjalnych źródeł, Tesla obniżyła cenę Modelu 3 Sedan o 1000 dolarów. Podobnie, cena crossovera Model Y również została odchudzona o 2000 dolarów!

A najdroższy model samochodu Tesli, dubbingowany jako „Model X” i „Model S”, również skorzystał z obniżki cen. Według doniesień, te drogie modele samochodów są teraz tańsze o 5000 dolarów!

Obniżka cen nastąpiła w czasie, gdy Tesla dostarczyła blisko 423000 samochodów w pierwszym kwartale 2023 roku. A jeśli spojrzymy na wewnętrzne wytyczne Tesli, to planuje ona dostarczyć blisko 2 miliony samochodów w samym 2023 roku.

Analitycy uważają jednak, że dostawy samochodów zrealizowane przez Teslę będą o 10% niższe od szacunków firmy.

Analitycy uważają, że decyzja Tesli o wprowadzeniu obniżek stawek to próba przyspieszenia wzrostu sprzedaży! W prostych słowach, firma oferowała teraz samochody po znacznie niższej cenie niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Jednak tak szybkie wprowadzenie cięć stawek może zagrozić marżom zysku firmy! W rzeczywistości analitycy z Wall Street uważają, że marża brutto Auto Q1 2023 wyniesie tylko około 21,1%.

Ale jeśli firma zdoła sprzedać więcej samochodów w 2023 roku niż we wcześniejszych latach, to może nadrobić utraconą marżę zysku poprzez sprzedaż większego wolumenu! To jednak pozostaje, gdyż przed nami jeszcze trzy kwartały!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry