Akcje Tesla Tsla pod presją Amid Price Cuts

Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Akcje Tesli (TSLA) prawdopodobnie otworzą się niżej na piątkowej sesji, ponieważ pojawiły się informacje o obniżkach cen w USA. Od kilku miesięcy Tesla (TSLA) znajduje się pod presją. W rzeczywistości akcje producenta samochodów EV spadły już o 70% od swojego maksimum z września 2022 roku.

Podczas piątkowej sesji przedrynkowej akcje Tesli straciły już 6% i były ostatnio notowane w okolicach poziomu 116 USD.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Tesla wypadła z łask i nie cieszy się już taką hossą, jak kiedyś. Na razie akcje Tesli unikają poziomu 100 dolarów, ponieważ jest to główne wsparcie. Jednak gdy spojrzymy na odbicie, jakie wykonała od tych poziomów, nie jest to dobry sygnał dla byków.

W USA Tesla ogłosiła obniżki cen swoich samochodów, co pomoże firmie sprzedać więcej samochodów. Najmocniejszą stroną Tesli są jednak zdecydowanie marże, którymi cieszy się w porównaniu do innych producentów samochodów.

Obniżka cen zmniejszy marże Tesli

Nie ma wątpliwości, że obniżenie cen wpłynie na marżę zysku Tesli, która była jedną z jej głównych zalet. Wcześniej widzieliśmy już, jak Tesla ogłasza cięcia cen dla rynków chińskich, a teraz to samo robi dla konsumentów z USA.

Według doniesień, cięcia cen pozwolą Tesli zakwalifikować się do kredytów rządowych. Nie możemy jednak zignorować faktu, że obniżka cen o 20% to wciąż na tyle duża, że może w znaczący sposób wpłynąć na marże.

Jeśli spojrzymy na stronę techniczną akcji Tesli, wydaje się, że odreagowanie rozpocznie się w okolicach strefy cenowej 126 USD. Po stronie wzrostowej najbardziej prawdopodobny opór znajduje się na poziomie 150$, a najważniejsze wsparcie to 100$. Tak więc w oparciu o te dwa poziomy, istnieje obszar 50$, który wpadnie w strefę handlu zasięgowego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry