Akcje SoftBank skaczą w górę po złożeniu oferty publicznej na Nasdaq

Akcje SoftBank skaczą w górę po złożeniu oferty publicznej na Nasdaq

SoftBank Group Corp to znana japońska firma technologiczna, która niedawno złożyła wniosek o IPO na Nasdaq dla swojej jednostki „Arm”. Ten oddział grupy Softbank zajmuje się projektowaniem chipów, a zatem ma duże znaczenie dla firmy.

Zgłoszenie IPO na giełdzie Nasdaq było długo oczekiwane przez graczy rynkowych, co jest głównym powodem, dla którego akcje Softbank wzrosły na giełdzie.

Zgodnie ze szczegółami, Arm złożył wniosek o rejestrację w SEC, umożliwiając mu wejście na giełdę Nasdaq. Firma nie ujawniła jednak, ile dokładnie akcji planuje wprowadzić na giełdę. Ponadto nie wiemy również nic o początkowej wycenie akcji.

Jeśli spojrzymy wstecz, Softbank napotkał kilka opóźnień w próbie wprowadzenia Arm na giełdę w Nowym Jorku. Nie zapominajmy też, że w pewnym momencie firma planowała również sprzedać Arm innej firmie technologicznej za 40 miliardów dolarów. Jednak to się nie udało, a teraz jesteśmy tutaj z wiadomością o IPO.

Eksperci uważają, że Arm odniesie ogromne korzyści z tego notowania, ponieważ Apple, Nvidia i inne firmy technologiczne wykorzystują jego projekty. Zasadniczo Arm otrzymuje tantiemy za każdym razem, gdy urządzenie zawierające chip jest sprzedawane przez te firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje Softbank wzrosły o 3%, co pomogło również Nikkei 225 odnotować wzrost o 0,7%. Jeśli spojrzymy wstecz, nie wszystko jest świetne dla Softbank, ponieważ jego wycena została obniżona przez kilku dużych graczy.

W rzeczywistości Softbank odnotował straty przez 6 kwartałów z rzędu, ponieważ wysokie stopy procentowe wpłynęły na wartość kilku udziałów. Jednak dział Arm pozostaje jednym z obszarów, który jest blaskiem światła dla portfela Softbank.

Nie zapominajmy też, że oczekuje się, że branża chipów przejdzie cykliczne spowolnienie, które wpłynie również na dział Arm Softbanku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry