Akcje Skyworks spadają o 10 punktów po niższych prognozach

Akcje Skyworks spadają o 10 punktów po niższych prognozach

W poniedziałek spółka Skyworks Solutions (notowana na NASDAQ) opublikowała wyniki za drugi kwartał. W większości były one zgodne z oczekiwaniami rynku.

Jednak prognozy Skywork na bieżący kwartał były niższe niż oczekiwania Wall Street. W rezultacie akcje spółki spadły i wykazały oznaki presji niedźwiedzi.

Skyworks Solutions: Prognozowane przychody w trzecim kwartale to 1,05-1,090 mld USD

Podczas wtorkowej sesji przedrynkowej akcje Skyworks Solutions spadły o 10%, głównie z powodu obniżonych prognoz. EPS za 2 kwartał wyniósł 2,02 USD, a przychody 1,15 mld USD.

Oba te wyniki były zgodne z szacunkami Wall Street. Spółka szacowała jednak, że jej przychody w 3. kwartale 2023 r. wyniosą 1,05-1,090 mld USD. Podobnie, rozwodniony EPS za 3. kwartał został oszacowany na około 1,67 USD.

Wręcz przeciwnie, Wall Street spodziewało się przychodów w wysokości 1,16 mld USD i EPS w wysokości 2,06 USD za 3. kwartał.

Po ostatnich wydarzeniach analitycy BMO również obniżyli ocenę akcji Skyworks Solutions i oznaczyli je jako „rynkowe”.

Ponadto analitycy BMO obniżyli również cenę docelową 140 USD dla akcji Skyworks Solutions do zaledwie 100 USD! Jeśli chodzi o powody, dla których to zrobili, wymienili to jako poważną kwestię strukturalną, która wymagała ponownej oceny.

Podobnie analitycy Stifel również obniżyli cenę docelową dla akcji SWKS tylko do 130 USD. Utrzymali jednak rekomendację kupuj dla akcji Skyworks Solutions, ponieważ uważają, że mają one dobrą wycenę.

Biorąc pod uwagę obawy o recesję w Europie i innych częściach świata, przychody Skyworks Solutions mogą bardzo dobrze spaść. W końcu popyt na półprzewodniki i chipy zależy w dużej mierze od wydatków publicznych.

Jeśli więc społeczeństwo nie będzie kupować towarów, takich jak samochody, gadżety lub inne rzeczy wymagające chipów, będzie to oznaczać mniejszy biznes dla Skyworks Solutions!

Nie możemy jednak ignorować faktu, że rynki mogą czasami wykazywać ekstremalne reakcje, by następnie powrócić do normalności!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry