Akcje Oracle Corp (ORCL) spadły o 9% po słabych prognozach

Akcje Oracle Corp (ORCL) spadły o 9% po słabych prognozach

Akcje Oracle Corporation (ORCL) straciły 9% swojej wartości podczas przedrynkowej sesji giełdowej. Przyczyną tej spadkowej dynamiki mogą być ostatnie prognozy spółki na ostatni kwartał.

Ostatnie prognozy Oracle na bieżący kwartał nie są zgodne z oczekiwaniami rynku. Ponadto przychody Oracle Corp za I kwartał również nieznacznie odbiegały od oczekiwań.

Według obliczeń, niedawny spadek cen akcji Oracle zniwelował wartość rynkową o około 30 miliardów dolarów. W tym samym czasie inne konkurencyjne firmy, takie jak SAP SE, również straciły na wartości, ponieważ spadek akcji Oracle mocno na nich zaważył.

Prognoza przychodów na II kwartał na poziomie 5 – 7%

W drugim kwartale kierownictwo Oracle prognozowało wzrost całkowitych przychodów o 5-7%. Analitycy wskazywali jednak na wzrost przychodów o blisko 8,2%. Ponadto prognozowane przychody Oracle wyniosły około 1,30-1,34 USD, podczas gdy prognoza wynosiła 1,33 USD.

Co więcej, perspektywy dla działu dokumentacji medycznej Oracle były również słabsze od oczekiwań. Powodem słabego wzrostu w tym sektorze jest fakt, że Oracle przenosi swoich klientów z modelu opartego na licencjach do subskrypcji w chmurze.

W wyniku tego przejścia, tempo wzrostu w tym sektorze napotyka na trudności w najbliższym czasie. Po wynikach analitycy Goldman Sachs stwierdzili, że wytyczne były oparte na wygórowanych oczekiwaniach.

Oracle działa na rynku sprzedaży technologii i oprogramowania związanego z bazami danych, a tym samym konkuruje z Microsoft, Amazon i Azure. Jednak firma stoi w obliczu przeciwności, ponieważ wydatki na technologie uległy spowolnieniu.

W ujęciu rok do roku wsparcie licencyjne i usługi w chmurze wzrosły o 13%, co było równe około 9,5 miliarda dolarów. Ponadto przychody z licencji i licencji w chmurze spadły o 11% do około 809 mln USD.

Krótko mówiąc, Oracle stoi w obliczu przeciwności w perspektywie krótkoterminowej, ponieważ przenosi klientów do subskrypcji w chmurze. W dłuższej perspektywie oczekuje się, że firma odzyska część utraconych przychodów i powróci do swojej pierwotnej formy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry