Akcje HP spadają o 3% po słabych prognozach

Akcje HP spadają o 3% po słabych prognozach

Akcje HP (HPQ) znalazły się pod presją sprzedaży, tracąc prawie 3% swojej wartości. Presja sprzedaży wynikała z ogłoszenia wyników spółki HP za IV kwartał, które wykazały przychody poniżej oczekiwań.

Ogłoszone przychody w IV kwartale wyniosły 13,8 mld USD, podczas gdy prognoza zakładała 13,82 mld USD. Jeśli spojrzymy na ostatnie dane dotyczące przychodów w ujęciu rok do roku, oznacza to spadek o około 6%. Podobnie, EPS spółki HP za IV kwartał wyniósł 0,90 USD, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki HP Inc. za IV kwartał były zgodne z oczekiwaniami, z niewielką stratą pod względem przychodów. Według dyrektora finansowego HP, czwarty kwartał był dobrym okresem wzrostu dla HP i pozwolił firmie poprawić wolne przepływy pieniężne. Łącznie te pozytywne zmiany pozwolą na poprawę wyników spółki w kolejnych kwartałach.

Spodziewany EPS za 1 kwartał 2024 r. w przedziale 0,76 – 0,86

W roku obrotowym 2024 dyrektor finansowy dodał, że skupi się na utrzymaniu silnego wzrostu, jednocześnie obniżając wszelkie związane z tym koszty strukturalne. Ponadto firma HP planuje również zwrócić 100% wolnych przepływów pieniężnych z powrotem do akcjonariuszy spółki.

W pierwszym kwartale 2024 r. oczekiwany EPS spółki HP wyniesie od 0,76 USD do około 0,86 USD. Jest to zgodne z prognozą około 0,86 USD EPS w 1. kwartale 2024 roku.

W całym roku firma uważa, że jej EPS wyniesie od 3,25 USD do około 3,65 USD, podczas gdy prognoza wynosi około 3,44 USD. Ponadto wolne przepływy pieniężne dla firmy HP w tym samym okresie wyniosą od około 3,1 mld USD do 3,6 mld USD.

HP prognozuje do 3,6 mld USD dostępnych przepływów pieniężnych w 2024 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry