Akcje Coinbase spadają w obliczu walki prawnej z Sec

Akcje Coinbase spadają w obliczu walki prawnej z Sec

Coinbase jest jedną z niewielu giełd kryptowalut notowanych na NASDAQ. Podczas wtorkowej sesji giełdowej akcje Coinbase (COIN) spadły po wiadomości, że giełda została pozwana przez SEC (Komisję Papierów Wartościowych i Giełd) za złamanie zasad.

Wcześniej dzisiaj SEC zwróciła się do sądu federalnego w celu wykorzystania giełdy Coinbase. Według SEC giełda Coinbase działa jako agencja rozliczeniowa, giełda i broker. Jednak Coinase nigdy nie zarejestrował się w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jako broker, agencja rozliczeniowa lub krajowa giełda papierów wartościowych.

Oznacza to, że Coinbase uchyla się od wymogów Kongresu dotyczących ujawniania informacji określonych dla rynków papierów wartościowych w USA. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że SEC ma mocne argumenty przeciwko Coinbase, ponieważ nigdy nie zarejestrowała się w SEC do pełnienia określonych ról.

Coinbase – niezarejestrowany broker

Zgodnie ze szczegółami pozwu, Coinbase oferował swoje usługi klientom z USA jako niezarejestrowany broker. Ponadto giełda kryptowalut oferuje takie usługi od 2019 roku.

Kolejnym zarzutem jest to, że Coinbase zarobił miliardy dolarów poprzez ułatwianie kupna/sprzedaży kryptowalut. W pozwie SEC sklasyfikowała te kryptowaluty jako papiery wartościowe z aktywami kryptograficznymi.

Innymi słowy, Coinbase oferował usługi maklerskie i giełdowe niezgodnie z prawem, mimo że podlegał przepisom dotyczącym papierów wartościowych.

Ponadto normalną praktyką na rynku papierów wartościowych jest oddzielanie tych funkcji. Jednak w przypadku Coinbase wszystkie te funkcje zostały połączone.

Podczas wtorkowej sesji przedrynkowej akcje Coinbase spadły o 14,5%. Zaledwie dzień wcześniej akcje Coinbase spadły o 9% po tym, jak SEC pozwała giełdę Binance.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że SEC mocno atakuje giełdy kryptowalut na całym świecie. I wygląda na to, że te ruchy SEC powodują również falowanie na rynku kryptowalut. Dlatego też Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty spadły w ciągu dnia.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry