Akcje amerykańskie zmieniają kolor na czerwony po słabym raporcie Home Depot o sprzedaży detalicznej

Dolar amerykański na minusie po słabych danych ADP

Po ostatnich danych o sprzedaży detalicznej (kwiecień) i raporcie Home Depot, amerykańskie akcje zmieniły kolor na czerwony i notowały spadki. Ostatni raport Home Depot był słabszy od oczekiwań rynkowych.

Te negatywne wydarzenia spowodowały, że S&P 500 i DJIA spadły odpowiednio o 0,3% i 0,7%. Z drugiej strony, indeks NASDAQ Composite wzrósł o 0,1%.

Zgodnie z raportem Departamentu Handlu, w kwietniu odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej o 0,4%. Chociaż wzrost był dobry dla gospodarki, to wciąż nie był wystarczający i wskazywał na wpływ inflacji na konsumentów.

Indeks rynku mieszkaniowego osiągnął 50

Indeks rynku mieszkaniowego publikowany przez National Association of Home Builders był ostatnio bliski 50. Zaledwie miesiąc temu (w kwietniu) był bliski 45.

Po tej wiadomości akcje Home Depot (HD) straciły 1,3% swojej wartości, ale uważamy, że indeks rynku mieszkaniowego nie miał nic wspólnego z tym spadkiem. W rzeczywistości niższa prognoza sprzedaży była przyczyną spadku akcji Home Depot.

Kolejnym czynnikiem, który mocno wpływa na amerykańskie akcje, jest limit zadłużenia. Termin niewypłacalności USA zbliża się wielkimi krokami, a partie polityczne wciąż nie uzgodniły planu.

Patrząc w przyszłość, kolejne posiedzenie Fed zaplanowano na czerwiec, podczas którego członkowie przyjrzą się najnowszej kondycji gospodarki. Na razie dane wskazują na ochłodzenie w amerykańskiej gospodarce i inflację, która wciąż jest wyższa niż docelowe 2%.

Ponadto uczestnicy rynku spodziewają się przerwy w podwyżkach stóp procentowych począwszy od czerwcowego posiedzenia. Jeśli chodzi o obniżki stóp procentowych, prognoza jest ustalona na późniejszą część tego roku.

Z innych wiadomości, akcje Tesla Inc zyskały 1% po doniesieniach, że fundusz George’a Sorosa nie ma już udziałów w spółce.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry