89 tys. miejsc pracy dodanych do amerykańskiej gospodarki we wrześniu przez sektor prywatny – ADP

Sprzedaż nowych pojazdów w USA wzrośnie o 1% w przyszłym roku

Raport ADP o zatrudnieniu znacznie przekroczył prognozy rynkowe, ponieważ sektor prywatny dodał do gospodarki tylko 89 000 miejsc pracy. Według ekspertów rynek pracy znajduje się pod presją, ponieważ stopy procentowe pozostają wysokie, co ostatecznie wywiera presję na amerykańskie firmy.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym był jednym z najniższych i obserwowany tylko około 2-3 lata temu. Rynek oczekiwał, że odczyt ADP wyniesie 153 tys. we wrześniu, ale rzeczywiste dane wyniosły tylko 89 000.

Co więcej, dane ADP za sierpień również zostały zrewidowane z wartości 117 tys. do około 180 tys. Rewizja zwiększyła liczbę nowych miejsc pracy w sierpniu.

Większość spowolnienia można przypisać dużym amerykańskim firmom, które ostatecznie usunęły wszelkie zyski w sierpniu.

Spadek wzrostu płac w sierpniu

Według głównego ekonomisty ADP, spadek liczby miejsc pracy pogłębia się w szybkim tempie. Dodali również, że płace również spadły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Co więcej, wzrost płac w ujęciu rocznym również spowolnił i we wrześniu osiągnął najniższy poziom 5,9%. Ogólnie rzecz biorąc, jest to 12 kolejnych miesięcy powolnego wzrostu na amerykańskim rynku pracy.

Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że dane ADP mogą zazwyczaj różnić się od słynnego raportu NFP. Tak więc, jeśli raport NFP pokaże nieco lepszy obraz, nie będzie to zaskoczeniem dla rynków.

Raport ADP pojawia się w czasie, gdy w sierpniu zaobserwowano wzrost liczby wolnych miejsc pracy. Według jednego z analityków odczyt ten wskazuje, że amerykański rynek pracy jest bardzo odporny, a tym samym pozwoli Fed na utrzymanie wyższych stóp procentowych.

Teraz gracze rynkowi przyglądają się wstępnym wnioskom o bezrobocie Departamentu Pracy USA wraz z raportem NFP, który ma zostać opublikowany w piątek.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry