Gaz ziemny (XNG/USD) wzrasta do 2,62 USD, ponieważ globalne wskaźniki PMI spadają

Gaz ziemny notuje wzrosty w ujęciu miesięcznym i kwartalnym

Para gazu ziemnego (XNG/USD) wzrosła i osiągnęła poziom 2,62 USD po odświeżeniu 3-tygodniowych minimów. Na razie XNG/USD wykazuje oznaki konsolidacji, ponieważ rynek oczekuje na najważniejsze wydarzenia przez resztę dnia.

Ogólnie rzecz biorąc, gaz ziemny (XNG/USD) jest nadal dodatni w ciągu dnia, blisko 2,62 USD, co mówi nam, że surowiec energetyczny ma przewagę nad dolarem amerykańskim.

Jednocześnie napięte stosunki amerykańsko-chińskie, a także warunki pogodowe w USA również sprzyjają gazowi ziemnemu.

Ostrożne nastroje rynkowe wpływają na gaz ziemny

Jednak ogólny nastrój rynkowy jest „ostrożny”, co jest głównym powodem, dla którego akcja cenowa XNG/USD jest tak restrykcyjna. Przed kluczowymi wydarzeniami większość inwestorów nie chce zajmować żadnych pozycji w obawie przed poniesieniem dużych strat.

Jeśli spojrzymy na stronę amerykańską, kontrakty terminowe na S&P 500 są notowane w pobliżu 4470 punktów z zyskiem 0.5%. Podobnie rentowności 10-letnich obligacji nadal oscylują w pobliżu poziomu 4,20% i wykazują oznaki spowolnienia niedawnego trendu spadkowego. Jeśli chodzi o DXY, również brakuje mu kierunku w pobliżu 103.40 po osiągnięciu wielomiesięcznego maksimum.

Perspektywy techniczne gazu ziemnego sugerują, że presja niedźwiedzi nieznacznie rośnie, gdy zbliżamy się do strefy oporu 2,65 USD. Ponadto MACD również sygnalizuje niedźwiedzi trend swoimi odczytami, co mówi nam, że ścieżka najmniejszego oporu jest w dół dla gazu ziemnego.

Jednak 100 SMA, wraz z byczą linią trendu, również pcha gaz ziemny w górę. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że obie strony (byki i niedźwiedzie) próbują pchnąć gaz ziemny w pożądanym przez siebie kierunku.

Jeśli więc gaz ziemny przekroczy strefę 2,65 USD, a następnie utrzyma się na tym poziomie, będzie to oznaczać ruch w kierunku strefy oporu 2,78 USD. Uważamy jednak, że wszelkie dalsze ruchy na gazie ziemnym będą musiały poczekać, chyba że otrzymamy nowy impuls z sympozjum w Jackson Hole.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry